Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu’da yaptığı konuşmada 2019 seçimlerinin 16 Nisan’dan daha çetin olacağını belirterek, “Bunu siyasi tecrübeyle söylüyorum. Gördüklerimi üst üste koyarak söylüyorum. İçerideki ve dışarıdaki gelişmeleri çok yakın bilen ve takip eden birisi olarak söylüyorum. 2019, 16 Nisan’dan daha çetin olacaktır” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, özel uçakla bugün Ordu-Giresun Havalimanı’na geldi. Kurtulmuş, ardından karayoluyla Ordu Valiliği’nin ev sahipliğinde Öğretmen Evi bahçesinde düzenlenen kent bayramlaşmasına katıldı. Burada vatandaşlara seslenen Numan Kurtulmuş, Türkiye’den başka Türkiye olmadığını belirterek,”Allah gücümüzü artırsın. Allah bu memlekette kardeş kavgasını, iç çatışmayı, ayrışmayı körüklemek isteyen çevrelere fırsat vermesin” dedi.

‘CANLA, BAŞLA ÇALIŞMAMIZ GEREKEN BİR SÜREÇ VAR’

Konuşmasında, yaklaşan 2019 seçimlerini hatırlatarak, bu seçimlerin 16 Nisan’dan daha çetin geçeceğini söyleyen Numan Kurtulmuş, “Ben çeşitli zamanlarda bu tür uyarıları yapmak ihtiyacı hissediyorum. Çünkü zaman içerisinde bu uyarılarda haklı olduğumu da görüyorum. 2019, 16 Nisan’dan daha çetin bir süreç olacaktır. Bunu siyasi tecrübeyle söylüyorum. Gördüklerimi üst üste koyarak söylüyorum. İçerideki ve dışarıdaki gelişmeleri çok yakın bilen ve takip eden birisi olarak söylüyorum. 2019, 16 Nisan’dan daha çetin olacaktır. Cumhurbaşkanımız niye bu kadar gayret ediyor, koşturuyor? Görüyor; 2019’da canla, başla çalışmamız gereken bir süreç var. Ahmet’le, Mehmet’le, Ahmet’in boyu uzun, Mehmet’in boyu kısa bunlarla uğraşacak vaktimiz yok. Bunlarla uğraşacaklar kenara geçsinler uğraşsınlar. Biz yola devam ediyoruz” dedi.

BİRBİRLERİYLE KONUŞMADILAR

Öte yandan Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası’nda protokolde meydana gelen kavga olayından sonra ilk kez yan yana gelen Bakan Numan Kurtulmuş ile Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Enver Yılmaz’ın kent bayramlaşması ve İl Teşkilatı’nda partililerle düzenlenen bayramlaşma programında hiç konuşmadığı gözlendi.

Ordu Valiliği’nin ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi ile ortak düzenlenen bayramlaşma programında Vali Seddar Yavuz ve Bakan Kurtulmuş birer konuşma yaparken, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise kürsüye davet edilmedi. Daha önceki dini bayram programlarında Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da konuşma yapıyordu.

AKP Ordu İl Teşkilatı’nda düzenlenen bayramlaşma programında da hiç konuşmayan Kurtulmuş ve Yılmaz’ın ortasında ise AKP Ordu Milletvekili Oktay Çanak oturdu.

Temmuz ayında Perşembe Yaylası’nda düzenlenen yayla şenliğinde, dönemin Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik ile Enver Yılmaz arasında protokolde oturma düzeni nedeniyle kavga çıkmış, şenliğe katılan Bakan Numan Kurtulmuş da şenliği terk etmişti.

(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın